Паспорт Громадянина України

МЗЗ складається з трьох рядків по 30 символів та містить відомості про особу — прізвище та ім’я, громадянство, дату народження, стать та унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі; дані про документ — тип та номер документа, дата закінчення строку дії документа та код держави, що видала документ, відповідно до визначеної структури. Структура рядків машинозчитуваних даних передбачає чотири контрольних цифри, для визначення яких використовується спеціальне обчислення (описане у частині three документа Doc 9303). Постанова Верховної Ради України «Про затвердження положень про паспорт громадянина України та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон». За кордоном — відомості відповідно до документа, що посвідчує факт реєстрації народження особи, або паспорта, що підлягає обміну, з обов’язковим зазначенням країни народження. 2 вересня 2021 року набрав чинності «Порядок формування та перевірки е-паспорта і е-паспорта для виїзду за кордон, їх електронних копій» який замінив собою експериментальний проект. Дані зберігаються згідно рекомендацій ICAO Doc 9303 та BSI TR-03110.

  • Планувалась видача паспортів такого зразка з 1 січня 2016 року, проте з 22 грудня 2015 року було знову змінено зразки бланків паспорта.
  • З 1 листопада 2016 року не видаються паспорти що не містять безконтактного електронного носія, а також був доданий РНОКПП на зворотній бік паспорта.
  • Паспорт померлого здається до органів запису актів громадянського стану, який після реєстрації смерті громадянина надсилає його до паспортної служби.
  • Вносити до паспорта записи, не передбачені цим Положенням або законодавчими актами України, забороняється.
  • Дані зберігаються згідно рекомендацій ICAO Doc 9303 та BSI TR-03110.
  • На десятій сторінці робляться відмітки про сімейний стан власника паспорта, на одинадцятий — шістнадцятий — про реєстрацію постійного місця проживання громадянина.

Паспорти зразка 1994 року залишаються чинними, але згідно змін до законодавства з 5 жовтня 2018 року їх можна замінити на новий за бажанням або примусово, якщо при досягненні особою 25- чи 45-річного віку не була вклеєна нова фотокартка у місячний строк. [newline]Обмін паспорта проводиться в місячний термін за місцем постійного проживання громадянина. Вклеювання до паспорта нових фотографій при досягненні громадянином 25 — і 45-річного віку здійснюється у п’ятиденний термін. На першу сторінку паспорта, у призначену для цієї мети рамку, вклеюється фотокартка особи, якій оформлюється паспорт. Перед уклеюванням фотокартки в нижній частині рамки зазначаються прізвище та ініціали власника паспорта. У особи, взятої під варту або засудженого до позбавлення волі, паспорт вилучається органами дізнання, досудового слідства або судом. При звільненні з-під варти або від відбування покарання паспорт повертається його власнику.

Паспорт Зразка 2013 Року Id

З 1 жовтня 2016 року нові паспорти видаються всім громадянам України (особам з чотирнадцятирічного до вісімнадцятирічного віку, — на чотири роки; особам, які досягли вісімнадцятирічного віку, — на кожні 10 років). З 1 листопада 2016 року не видаються паспорти що не містять безконтактного електронного носія, а також був доданий РНОКПП на зворотній бік паспорта. Виїзд за кордонВимоги до власника громадянство УкраїниТермін дії 10 роківНові зразки та технічні описи бланків паспорта громадянина України у формі картки (з безконтактним електронним носієм та без нього) були затверджені постановою КМУ та набули чинності з 21 травня 2015 року.

що таке єдиний державний демографічний реєстр

Вносити до паспорта записи, не передбачені цим Положенням або законодавчими актами України, забороняється. З 18 травня 2018 року послуги електронного цифрового підпису можуть надаватися працівниками ДМС. Паспорт дійсний для укладання цивільно-правових угод, здійснення https://ar.kh.ua/ банківських операцій, оформлення доручень іншим особам для представництва перед третьою особою на території України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України. Також дійсний для перетину кордону для подорожей до певного переліку країн.

Верховною Радою України 26 червня 1992 року було затверджено постанову № 2503-XII «Про затвердження положень про паспорт громадянина України та свідоцтво про народження» та КМУзатвердив зразок бланка паспорта громадянина України постановою № 353 від 4 червня 1994 року. Термін дії 4 або 10 роківПа́спорт громадяни́на Украї́ни— документ, що підтверджує особу і громадянство України його власника. Видається кожному громадянинові України центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства. Чип для українського паспорта громадянина у вигляді ID-карти виготовлятиме Німеччина. Виїзд за кордонВимоги до власника громадянство УкраїниТермін дії 10 роківУкраїна 22 листопада 2010 року у м. Брюссель на саміті Україна — Європейський Союз, взяла на себе зобов’язання перед ЄС щодо отримання громадянами України права безвізового режиму в’їзду та переміщення територією країн ЄС.

Паспорт Громадянина України

23 серпня 2021 року набрали чинності зміни до закону «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». Законом також встановлюється, що внутрішній і закордонний е-паспорти формуються безоплатно і що (за певними винятками) вони не використовуються у разі перетинання державного кордону України. З метою виконання Україною зобов’язань перед ЄС на шляху до отримання повноправного членства, був прийнятий та з 6 грудня 2012 року набрав чинності закон «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

Згідно із цим Законом в Україні розпочато ведення нового реєстру осіб та роботи із запровадження оформлення та видачі паспорта громадянина України, що містить безконтактний електронний носій із біометричними даними власника документу. Планується оформлення паспорта громадянина України всім особам, починаючи від народження та незалежно від віку, на кожні 10 років. Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».